Prosta spółka akcyjna

Nowoczesna konstrukcja ułatwiająca pozyskiwanie kapitału, w zestawieniu z dużą (często większą niż np. w spółce z o.o.) swobodą kształtowania umowy spółki – te cechy pozwalają sądzić, że prosta spółka akcyjna może okazać się optymalną formą prawną nie tylko dla start-upów, ale też dla dużych, rozwiniętych przedsiębiorstw.

Prosta spółka akcyjna jest przy tym „najmłodszą” spośród wszystkich spółek przewidzianych w Kodeksie spółek handlowych (można ją tworzyć dopiero od 1 lipca 2021 r.). Pomimo powyższego, mamy unikalne doświadczenie w jej zakresie. Jeden ze wspólników JWMS – Marcin Mazgaj – był członkiem kilkunastoosobowego zespołu eksperckiego, który opracował projekt przepisów wprowadzających tę spółkę do polskiego prawa polskiego. 

Duże doświadczenie naszych specjalistów w obszarze prawa spółek w połączeniu z otwartością na nowe technologie i rozwiązania powodują, że w sprawach dotyczących prostych spółek akcyjnych doradzamy w sposób niekoniecznie zawsze szablonowy, choć zawsze bezpieczny i korzystny dla Klienta. 

W ramach naszej praktyki dotyczącej prostej spółki akcyjnej m.in.:

  • doradzamy przy wyborze formy prawnej działalności (wskazując argumenty „za”, jak i „przeciw” prostej spółce akcyjnej),
  • tworzymy proste spółki akcyjne, które są „szyte na miarę” i dostosowane do potrzeb naszych Klientów,
  • świadczymy bieżącą obsługę korporacyjną.