DOCZEKALIŚMY SIĘ NARESZCIE REGULACJI PRACY ZDALNEJ W KODEKSIE PRACY. NOWELIZACJA POWINNA BYĆ PRZYJĘTA JUŻ TEJ JESIENI.

Głównym skutkiem nowego prawa dla pracodawców jest obowiązek wprowadzenia regulaminu pracy zdalnej.

Czytaj więcej

UNIKNIJ KRADZIEŻY TWOJEJ SPÓŁKI

Każdy wie w jaki sposób dochodzi do zwykłej kradzieży (na przykład kradzieży w sklepie). W jaki sposób jednak ukraść spółkę? Kradzież spółki polega na tym, że oszust na podstawie sfałszowanych dokumentów składa wniosek o wpis zmiany w rejestrze przedsiębiorców (zazwyczaj odnośnie osób uprawnionych do reprezentacji spółki) i następnie przejmuje prawo do reprezentacji spółki bez wiedzy faktycznego zarządu oraz wspólników.

Czytaj więcej

PROGRAMY MOTYWACYJNE RÓWNIEŻ DLA PROSTYCH SPÓŁEK AKCYJNYCH

Prosta Spółka Akcyjna ma stanowić idealną formę prawną dla innowacyjnych przedsięwzięć mających możliwość dynamicznego rozwoju dzięki nowym technologiom lub odnalezieniu nieodkrytej niszy rynkowej. Do niedawna cel ten był ograniczany przez brak dostosowania przepisów prawa podatkowego w zakresie programów motywacyjnych do prostych spółek akcyjnych. W teorii proste spółki akcyjne pasowały do takich programów doskonale. Dzięki zmianie przepisów dziś nie ma już przeszkód, by wprowadzać program motywacyjny również w prostej spółce akcyjnej.

Czytaj więcej

NOWE OBOWIĄZKI ZWIĄZANE Z IMPLEMENTACJĄ TZW. DYREKTYWY OMNIBUS

Do Sejmu trafił projekt zmiany przepisów, który ma na celu m.in. implementację w Polsce tzw. Dyrektywy Omnibus, a więc unijnych przepisów zwiększających ochronę konsumenta. Jest on istotny przede wszystkim dla podmiotów działających w Internecie, ale także inni przedsiębiorcy powinni zweryfikować, czy nowe przepisy będą wpływać na ich biznes.

Czytaj więcej

10 POWODÓW DLA KTÓRYCH POWINIENEŚ ZAREJESTROWAĆ SWÓJ ZNAK TOWAROWY

Jednym z warunków sukcesu każdego biznesu jest rozpoznawalność marki. Specjaliści od marketingu twierdzą, że silny brand buduje charakterystyczna i spójna identyfikacja wizualna firmy, w tym jej nazwa, logo, symbole, slogany czy hasła reklamowe.

Czytaj więcej

ZAŁOŻENIE I DZIAŁANIE PROSTEJ SPÓŁKI AKCYJNEJ

Możliwość założenia Prostej Spółki Akcyjnej (P.S.A.) była dwukrotnie przekładana, ale w końcu, od 1 lipca 2021 r. przepisy jej dotyczące
weszły w życie.

Czytaj więcej

CZEGO NIE ZROBISZ PRZEZ S24

Rejestracja spółki w serwisie to znaczące ułatwienie. Trzeba jednak pamiętać, że poza tym, że system ten ma sporo wad dotyczących użyteczności, to zakładając spółkę za jego pomocą nie mamy możliwości skorzystania z niektórych możliwości, jakie prawo daje przy tworzeniu spółki z o.o.

Czytaj więcej

OBOWIĄZEK UJAWNIENIA BENEFICJENTA EKONOMICZNEGO

Od 13 października 2019 roku spółki będą zobowiązane do ujawnienia swojego beneficjenta ekonomicznego w nowo utworzonym Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych. Za niespełnienie tego obowiązku bądź nieterminowe dokonanie zgłoszenia grożą znaczące kary.

Czytaj więcej

OCHRONA DOBREGO IMIENIA FIRMY W SIECI

Jakiś czas temu w Internecie popularny był artykuł o tym, jak Oobah Butler postanowił sprawdzić, czy uda mu się stworzyć najlepszą restaurację, ale bez tworzenia restauracji. Jak to możliwe?

Czytaj więcej

DOPŁATY W SPÓŁCE Z O.O.

Dopłaty do kapitału są często ignorowanym rozwiązaniem, które może jednak być bardzo użyteczne.

Czytaj więcej