Maja Wisła-Szopińska

associate

Bio

Absolwentka studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów z polityki międzynarodowej na Uniwersytecie Walijskim. Ukończyła również Szkołę Prawa Amerykańskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Catholic University of America, a także studia podyplomowe prawa i ekonomii rynku kapitałowego w Szkole Głównej Handlowej oraz prawa karnego materialnego i procesowego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Jako studentka zdobywała doświadczenie zawodowe w wiodących krakowskich oraz warszawskich kancelariach, gdzie zajmowała się prawem spółek, prawem rynku kapitałowego, prawem autorskim oraz zagadnieniami ochrony danych osobowych. Pracowała również w międzynarodowej instytucji finansowej z siedzibą w Brukseli, specjalizującej się w obsłudze transakcji na rynkach kapitałowych. Koordynowała liczne projekty naukowe i edukacyjne w ramach działalności w Kole Naukowym Prawa Gospodarczego i Handlowego TBSP UJ, m.in. Akademię Spółek Kapitałowych oraz ogólnopolską konferencję naukową „Europejskie prawo spółek i rynków finansowych”. Jest redaktor naczelną czasopisma naukowego Przegląd Prawniczy TBSP UJ. Z kancelarią JWMS współpracuje od października 2020 roku.

Prywatnie pasjonuje się teatrem, poezją i sztukami wizualnymi. W wolnym czasie spaceruje, gotuje i dba o rośliny doniczkowe.

Specjalizacja

prawo spółek
prawo rynku kapitałowego
prawo autorskie

Języki obce

angielski
hiszpański
niemiecki