EN


WebskiHR #6 Sourcing kandydatów w czasach RODO – Tomasz Wiese wśród eskpertów na wydarzeniu

11/11/2018

W najbliższą środę, 14 listopada o godz. 8.00 odbędzie się kolejne wydarzenie z serii WebskiHR – tym razem tematem będzie rekrutacja, a w szczególności sourcing kandydatów, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów RODO.

Jednym z ekspertów będzie radca prawny Tomasz Wiese, wspólnik JWMS, specjalista m.in. od przepisów o ochronie danych osobowych.

Event organizowany jest przez kilkoro krakowskich specjalistów od pozyskiwania talentów dla firm i skierowany jest przede wszystkim do innych osób z branży HR.

Wydarzenie odbędzie się w HEVRE, przy ul. Meiselsa 18, na Kazimierzu.

Link: https://www.facebook.com/events/568815910223838/

Krakowski tydzień startupów – udział JWMS

09/10/2018

Krakowski tydzień startupów – udział JWMS

Od 15 do 22 października odbywać się będzie czwarta edycja krakowskiego tygodnia startupów – Start #KRK Up. Wspólnicy JWMS zaangażowani będą w część wydarzeń odbywających się w jego ramach.

Kraków Enterprise Mondays

W poniedziałek 15 października odbędzie się kolejna edycja, na której wspólnik JWMS, Jan Marczyński będzie jednym z występujących.

Kraków Enterprise Mondays to seria wydarzeń skierowanych do studentów mających na celu przybliżenie im kwestii prowadzenia własnego biznesu. Spotkania odbywają się na krakowskich uczelniach już od dwóch lat i w ich ramach wystąpiło już kilkudziesięciu przedsiębiorców oraz osób związanych z organizacjami pozarządowymi.

Event odbędzie się w lokalu Blossom przy ul. Rakowickiej 20, naprzeciwko wejścia na teren Uniwersytetu Ekonomicznego. Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2212858482318090/

JUPI – Jesienna Akademia Przedsiębiorczości i Innowacji

We wtorek 16 października również Jan Marczyński weźmie udział w wydarzeniu organizowanym przez fundację Kraków Miastem Startupów (jedną z organizacji wspieranych regularnie przez JWMS). Wydarzenie to “JUPI – Jesienna Akademia Przedsiębiorczości i Innowacji: Własna firma – jak dla kogo i czy warto?” i jest częścią serii wydarzeń mających przedstawić istotne kwestie związane z rozpoczynaniem swojego biznesu. Jan Marczyński przedstawi prezentację dotyczącą najczęstszych błędów prawnych na początku prowadzenia działalności – zarówno w zakresie własności intelektualnej, jak i wyboru formy prawnej oraz kwestii podatkowych.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w budynku B4 o godzinie 18.30. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/569598580109898/

Wawel Dragons Cave Pitch

W piątek 19 października odbędzie się jedno z ważniejszych wydarzeń całego krakowskiego tygodnia startupów – Wawel Dragons Cave Pitch II. W jego trakcie przedstawiciele kilku startupów prezentować się będą przed doświadczonymi przedsiębiorcami i inwestorami. Będzie to szansa na pozyskanie inwestora do swojego projektu, ale uczestnicy będą mogli otrzymać również dodatkowe nagrody – w tym 5 godzin obsługi prawnej ze strony Kancelarii JWMS. JWMS reprezentowane na wydarzeniu będzie przez wspólnika – radcę prawnego Mateusza Staszka.

Prof. nadzw. dr hab. Tomasz Srogosz w zespole JWMS

22/06/2018

Z przyjemnością informujemy, iż z dniem 1 czerwca 2018 r. do zespołu JWMS dołączył prof. nadzw. dr hab. Tomasz Srogosz.

Prof. Srogosz jest adwokatem, doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, ekspertem Biura Analiz Sejmowych oraz autorem komentarza do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Szczegółowe informacje dotyczące prof. Srogosza dostępne są na stronie internetowej JWMS pod adresem: http://jwms.pl/srogosz/.

Wystąpienie Wspólnika JWMS na ogólnopolskiej konferencji naukowej

19/05/2018

Wspólnik JWMS – radca prawny dr Marcin Mazgaj – był jednym z prelegentów na ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. “Bezpieczeństwo prawne i bezpieczeństwo obrotu prawnego w Polsce”, która odbyła się w dniach 18-19 maja 2018 r. w Termach Pałacowych w Nałęczowie.

Podczas konferencji dr Mazgaj przedstawił wystąpienie pt. “Rozwiązanie spółki bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego (na podstawie art. 25a i nast. ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym) a bezpieczeństwo obrotu prawnego”.

Kolejna prelekcja r.pr. Jana Marczyńskiego nt. kryptowalut

15/02/2018

W dniu 15 lutego odbyła się kolejna prezentacja wspólnika Kancelarii w coworkingu Forklog (forklog.pl). Było to powtórzenie ubiegłotygodniowej prezentacji z tą różnicą, że prezentacja była w języku angielskim.

Temat prezentacji odpowiadał specyfice miejsca – coworking Forklog skupia osoby zainteresowane kryptowalutami i technologią blockchain, a prezentacja dotyczyła kwestii podatkowych związanych z obrotem kryptowalutami.

Wystąpienie r.pr. Jana Marczyńskiego na temat kryptowalut

08/02/2018

W dniu 8 lutego w coworkingu Forklog, który skupia przede wszystkim osoby zainteresowane kryptowalutami i technologią blockchain, wspólnik Kancelarii, radca prawny Jan Marczyński, przedstawił prezentację dotyczącą kwestii podatkowych związanych z transakcjami na kryptowalutach.

Prezentacja dotyczyła w szczególności kwestii podatków dochodowych, w tym rozliczania kosztów przy zbyciu kryptowalut oraz opodatkowania VAT-em działalności giełd kryptowalutowych.

Jan Marczyński prelegentem na Akademii Prawa i Biznesu

03/12/2017

5 i 6 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbędzie się organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA pierwsza edycja Akademii Prawa i Biznesu. Celem spotkania jest przybliżenie studentom prawa i innych kierunków praktycznej wiedzy na temat działalności prawników w sferze biznesu.

Prezentacje wygłoszą przedstawiciele czołowych krakowskich kancelarii prawnych oraz Richard Lucas – przedsiębiorca oraz anioł biznesu, ściśle związany z krakowskim środowiskiem startupów.

Wspólnik Kancelarii JWMS – radca prawny Jan Marczyński, drugiego dnia Akademii przedstawi prezentację „Częste błędy prawne na początku działalności”, w której przedstawi ogólnie praktyczne problemy, z jakimi spotykają się przedsiębiorcy i na jakie powinni uważać prawnicy obsługujący ich.