EN


Współtworzymy krakowski przewodnik startupowy

04/12/2020

Kancelaria JWMS otrzymała zaproszenie od wieloletniego partnera – fundacji Kraków Miastem Startupów – do wyjątkowej inicjatywy polegającej na stworzeniu pierwszego krakowskiego przewodnika startupowego. Projekt oparty został na misji fundacji, którą jest stały rozwój ekosystemu startupowego i wspieranie młodych przedsiębiorców w budowaniu relacji z biznesem, administracją rządową oraz uczelniami wyższymi.

Prawnicy kancelarii JWMS – Jan Marczyński, Marcin Golec i Jędrzej Brzykcy – bazując na codziennych doświadczeniach zawodowych, zaangażowali się w akcję i opracowali najważniejsze zagadnienia prawne, z którymi startupowcy mierzą się na początku swojej działalności.

Wynikiem współpracy jest publikacja „Kraków Miastem Startupów. Twój pierwszy krok w biznes”, której premiera online zaplanowana jest na środę 16. grudnia 2020 r. Więcej informacji można znaleźć w opisie wydarzenia Premiera pierwszego krakowskiego przewodnika startupowego.

JĘDRZEJ BRZYKCY ZOSTAŁ LAUREATEM NAGRODY MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO

03/01/2020

Miło nam poinformować, że prawnik naszej kancelarii – Jędrzej Brzykcy – zdobył nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w XVII edycji konkursu Urzędu Patentowego RP na najlepszą pracę naukową poświęconą prawu własności intelektualnej.

Składamy Jędrzejowi serdeczne gratulacje i życzymy mu kolejnych sukcesów zarówno na polu naukowym, jak i zawodowym.

Relację z gali przyznania nagród, a także więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie Urzędu Patentowego RP.

Jesteśmy zaszczyceni, że w naszej kancelarii pracują osoby tak ambitne i kreatywne!

JWMS na spotkaniu krakowskiego Gamedevu

19/12/2019

12 grudnia, Jan Marczyński i Jędrzej Brzykcy, w ramach wydarzenia organizowanego przez przedstawicieli krakowskiej branży GameDev, opowiedzieli o ochronie własności intelektualnej twórców gier komputerowych.

W oparciu o analizę głośnych sporów sądowych, wspólnie ze znajdującymi się na sali grafikami, programistami, producentami, muzykami i inni artystami, starali się znaleźć odpowiedzi na pytania – czy pomysł na grę może podlegać ochronie prawnej, jak skutecznie zabezpieczyć tytuł gry oraz jak legalnie wykorzystywać produkty popularnych marek i wizerunki osób powszechnie znanych?

Liczba pojawiających się pytań oraz żywe dyskusje prowadzone już po zakończeniu prelekcji świadczą nie tylko o rosnącej świadomości prawnej twórców, ale i potrzebie organizacji spotkań prawników ze światem GameDevu.

„Innowacyjny Kraków – spotkajmy się i działajmy!”

24/06/2019

Zapraszamy na wydarzenie „Innowacyjny Kraków – spotkajmy się i działajmy!”. Wydarzenie organizowane jest przez fundację Kraków Miastem Startupów przy współpracy Fundacji Wspierającej #OMGKRK oraz innych osób zaangażowanych w krakowski świat startupów. W gronie współorganizatorów jest również Kancelaria JWMS. Wydarzenie będzie miało formułę Open Space Technology („anty-konferencji”), a więc będzie skupione na zaangażowaniu obecnych, a nie na słuchaniu wyznaczonych panelistów (bo tych nie będzie).

Wydarzenie odbędzie się 4 lipca w Urzędzie Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1265292940305488/permalink/1276160892552026/

Zapraszamy!

TEDxYouth@Kazimierz

20/05/2019

Nasza kancelaria ma przyjemność być sponsorem wydarzenia TEDxYouth@Kazimierz, które odbędzie się 26 maja.

TEDxYouth@Kazimierz, Today & Tomorrow to darmowe, całodzienne wydarzenie skierowane do młodych mieszkańców Krakowa. Wydarzenia obejmować będzie networking, warsztaty oraz wypowiedzi 8 mówców, którzy podzielą się z uczestnikami ideami, wartymi podzielenia się. Wydarzenie organizuje grupa młodych ambitnych uczniów, którzy starają się szerzyć wiedzę wśród młodzieży w duchu TEDx.

Wydarzenie odbędzie się w Krakowskim Parku Technologicznym, przy ul. Podole 60 w Krakowie.

Współpraca JWMS z inicjatywą SEED. Cracow

29/01/2019

JWMS miała przyjemność wziąć udział w kolejnym projekcie tworzonym przez pozarządową inicjatywę.

SEED. Cracow to inicjatywa uczniów szkół średnich, przede wszystkim z Zespołu Szkół Łączności w Krakowie nakierowana na zainteresowanie ich rówieśników przedsiębiorczością.

28 stycznia SEED. Cracow zorganizowała w Liceum Ogólnokształcącym nr VI w Krakowie symulację rozprawy sądowej. Zarówno w przygotowaniu, jak i w trakcie przebiegu wydarzenia wspierał ich wspólnik JWMS – radca prawny Jan Marczyński (w trakcie symulacji wcielił się w rolę sędziego).

JWMS zdecydował się wspierać SEED. Cracow w ramach naszej działalności pro bono także w przyszłości. Mamy nadzieję, że ta ciekawa inicjatywa przyniesie wiele dobrych rezultatów. SEED szykuje również kolejne wydarzenia, o których będzie można dowiedzieć się na profilu w portalu Facebook: https://www.facebook.com/pg/SEED.Cracow/posts/

 

Przekształcenie JWMS w spółkę partnerską

31/12/2018

Uprzejmie informujemy, że w związku z dynamicznym rozwojem z dniem 31 grudnia 2018 r. JWMS została przekształcona w spółkę partnerską i działa pod nazwą: JWMS Jakubowski Wiese Mazgaj Staszek radcowie prawni spółka partnerska.

Najistotniejsze z dotychczasowych danych spółki pozostają bez zmian, w szczególności nie uległy modyfikacji numery NIP, REGON oraz adres spółki. Nie zmienił się również skład wspólników spółki – wszyscy dotychczasowi wspólnicy JWMS stali się partnerami spółki partnerskiej.

WebskiHR #6 Sourcing kandydatów w czasach RODO – Tomasz Wiese wśród eskpertów na wydarzeniu

11/11/2018

W najbliższą środę, 14 listopada o godz. 8.00 odbędzie się kolejne wydarzenie z serii WebskiHR – tym razem tematem będzie rekrutacja, a w szczególności sourcing kandydatów, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów RODO.

Jednym z ekspertów będzie radca prawny Tomasz Wiese, wspólnik JWMS, specjalista m.in. od przepisów o ochronie danych osobowych.

Event organizowany jest przez kilkoro krakowskich specjalistów od pozyskiwania talentów dla firm i skierowany jest przede wszystkim do innych osób z branży HR.

Wydarzenie odbędzie się w HEVRE, przy ul. Meiselsa 18, na Kazimierzu.

Link: https://www.facebook.com/events/568815910223838/

Krakowski tydzień startupów – udział JWMS

09/10/2018

Krakowski tydzień startupów – udział JWMS

Od 15 do 22 października odbywać się będzie czwarta edycja krakowskiego tygodnia startupów – Start #KRK Up. Wspólnicy JWMS zaangażowani będą w część wydarzeń odbywających się w jego ramach.

Kraków Enterprise Mondays

W poniedziałek 15 października odbędzie się kolejna edycja, na której wspólnik JWMS, Jan Marczyński będzie jednym z występujących.

Kraków Enterprise Mondays to seria wydarzeń skierowanych do studentów mających na celu przybliżenie im kwestii prowadzenia własnego biznesu. Spotkania odbywają się na krakowskich uczelniach już od dwóch lat i w ich ramach wystąpiło już kilkudziesięciu przedsiębiorców oraz osób związanych z organizacjami pozarządowymi.

Event odbędzie się w lokalu Blossom przy ul. Rakowickiej 20, naprzeciwko wejścia na teren Uniwersytetu Ekonomicznego. Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2212858482318090/

JUPI – Jesienna Akademia Przedsiębiorczości i Innowacji

We wtorek 16 października również Jan Marczyński weźmie udział w wydarzeniu organizowanym przez fundację Kraków Miastem Startupów (jedną z organizacji wspieranych regularnie przez JWMS). Wydarzenie to “JUPI – Jesienna Akademia Przedsiębiorczości i Innowacji: Własna firma – jak dla kogo i czy warto?” i jest częścią serii wydarzeń mających przedstawić istotne kwestie związane z rozpoczynaniem swojego biznesu. Jan Marczyński przedstawi prezentację dotyczącą najczęstszych błędów prawnych na początku prowadzenia działalności – zarówno w zakresie własności intelektualnej, jak i wyboru formy prawnej oraz kwestii podatkowych.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w budynku B4 o godzinie 18.30. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/569598580109898/

Wawel Dragons Cave Pitch

W piątek 19 października odbędzie się jedno z ważniejszych wydarzeń całego krakowskiego tygodnia startupów – Wawel Dragons Cave Pitch II. W jego trakcie przedstawiciele kilku startupów prezentować się będą przed doświadczonymi przedsiębiorcami i inwestorami. Będzie to szansa na pozyskanie inwestora do swojego projektu, ale uczestnicy będą mogli otrzymać również dodatkowe nagrody – w tym 5 godzin obsługi prawnej ze strony Kancelarii JWMS. JWMS reprezentowane na wydarzeniu będzie przez wspólnika – radcę prawnego Mateusza Staszka.

Prof. nadzw. dr hab. Tomasz Srogosz w zespole JWMS

22/06/2018

Z przyjemnością informujemy, iż z dniem 1 czerwca 2018 r. do zespołu JWMS dołączył prof. nadzw. dr hab. Tomasz Srogosz.

Prof. Srogosz jest adwokatem, doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, ekspertem Biura Analiz Sejmowych oraz autorem komentarza do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Szczegółowe informacje dotyczące prof. Srogosza dostępne są na stronie internetowej JWMS pod adresem: https://jwms.pl/srogosz/.