Marcin Mazgaj, PhD

attorney-at-law

Bio

Dr Marcin Mazgaj jest radcą prawnym, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz adiunktem w Instytucie Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, gdzie na kierunku „Prawo” prowadzi wykłady m.in. z zakresu prawa spółek handlowych. Ukończył również studia z zakresu finansów i rachunkowości (na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie), a także program prawa amerykańskiego (prowadzony przez Catholic University of America w Waszyngtonie – The Columbus School of Law we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie).

Był członkiem kilkunastoosobowego zespołu eksperckiego (powołanego przez Ministerstwo Rozwoju), który przygotował reformę polskiego prawa spółek, wprowadzającą do polskiego prawa nowy typ spółki (prostą spółkę akcyjną).

Prowadził badania naukowe jako visiting scholar w Bucerius Law School w Hamburgu (2012), Max-Planck-Institut für ausländisches und internationales Privatrecht w Hamburgu (2022), Wirtschaftsuniversität Wien, a także wykładał gościnnie (jako visiting lecturer w 2019 i 2022 roku) na Vytautas Magnus University w Kownie.

Jako radca prawny posiada znaczące doświadczenie w obsłudze prawnej dużych i średnich przedsiębiorstw, zdobyte przy obsłudze spółek z branży paliwowej, wiodącego polskiego funduszu venture capital, a także spółek z branży IT.

Specjalizacja

prawo spółek
umowy
prawo nieruchomości
spory i arbitraż

Języki obce

angielski
niemiecki

Członkostwo

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach,
Young Arbitration Practitioners in Poland (YAPP)