EN


Własność intelektualna, e-commerce i IT

Informacja i wiedza są kluczem do sukcesu naszych Klientów. Dlatego pomagamy je chronić. Prawo własności intelektualnej, w tym prawo autorskie, stanowi jeden z podstawowych obszarów, w których doradzamy naszym Klientom. Rozwój obrotu dobrami niematerialnymi sprawił, że prawo autorskie oraz prawo własności przemysłowej jest wiodącą dziedziną w obszarze działalności związanej z nowymi technologiami oraz e-commerce.

Dzięki swojemu doświadczeniu oraz znajomości zagadnień związanych z nowymi technologiami zapewniamy kompleksową obsługę zarówno dużym przedsiębiorstwom z branży IT oraz e-commerce, jak również freelancerom – m.in. architektom, programistom i grafikom.

Przeniesienie znacznej części obrotu gospodarczego do Internetu wymusza na przedsiębiorcach wejście w obszar e-commerce. Pomagamy zapewnić bezpieczeństwo prawne w tym zakresie zarówno doświadczonym podmiotom, jak i start-upom. Nasz zespół posiada bogate doświadczenie w sporządzaniu regulaminów oraz umów niezbędnych w działalności e-commerce.

W zakresie ochrony danych osobowych proponujemy Klientom rozwiązania, które doskonale uzupełniają się ze stworzonymi przez nas regulaminami i umowami.

Pomagamy chronić to co najcenniejsze w nowoczesnej firmie.

W ramach praktyki własności intelektualnej i IT  m.in.:

  • przeprowadzamy audyty prawne w zakresie bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych oraz zarządzania prawami własności intelektualnej;
  • opiniujemy, sporządzamy i negocjujemy umowy licencyjne oraz inne umowy z zakresu prawa własności intelektualnej;
  • sporządzamy regulaminy serwisów i sklepów internetowych, w tym zaawansowanych i wyspecjalizowanych portali;
  • reprezentujemy Klientów w sprawach z zakresu własności intelektualnej zarówno przed sądami, jak i przed organami administracji publicznej;
  • prowadzimy szkolenia z zakresu prawa własności intelektualnej, w tym prawa autorskiego, oraz z zakresu ochrony danych osobowych.