Krakowski tydzień startupów – udział JWMS

On 09/10/2018 by admin in News

Krakowski tydzień startupów – udział JWMS

Od 15 do 22 października odbywać się będzie czwarta edycja krakowskiego tygodnia startupów – Start #KRK Up. Wspólnicy JWMS zaangażowani będą w część wydarzeń odbywających się w jego ramach.

Kraków Enterprise Mondays

W poniedziałek 15 października odbędzie się kolejna edycja, na której wspólnik JWMS, Jan Marczyński będzie jednym z występujących.

Kraków Enterprise Mondays to seria wydarzeń skierowanych do studentów mających na celu przybliżenie im kwestii prowadzenia własnego biznesu. Spotkania odbywają się na krakowskich uczelniach już od dwóch lat i w ich ramach wystąpiło już kilkudziesięciu przedsiębiorców oraz osób związanych z organizacjami pozarządowymi.

Event odbędzie się w lokalu Blossom przy ul. Rakowickiej 20, naprzeciwko wejścia na teren Uniwersytetu Ekonomicznego. Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2212858482318090/

JUPI – Jesienna Akademia Przedsiębiorczości i Innowacji

We wtorek 16 października również Jan Marczyński weźmie udział w wydarzeniu organizowanym przez fundację Kraków Miastem Startupów (jedną z organizacji wspieranych regularnie przez JWMS). Wydarzenie to “JUPI – Jesienna Akademia Przedsiębiorczości i Innowacji: Własna firma – jak dla kogo i czy warto?” i jest częścią serii wydarzeń mających przedstawić istotne kwestie związane z rozpoczynaniem swojego biznesu. Jan Marczyński przedstawi prezentację dotyczącą najczęstszych błędów prawnych na początku prowadzenia działalności – zarówno w zakresie własności intelektualnej, jak i wyboru formy prawnej oraz kwestii podatkowych.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w budynku B4 o godzinie 18.30. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/569598580109898/

Wawel Dragons Cave Pitch

W piątek 19 października odbędzie się jedno z ważniejszych wydarzeń całego krakowskiego tygodnia startupów – Wawel Dragons Cave Pitch II. W jego trakcie przedstawiciele kilku startupów prezentować się będą przed doświadczonymi przedsiębiorcami i inwestorami. Będzie to szansa na pozyskanie inwestora do swojego projektu, ale uczestnicy będą mogli otrzymać również dodatkowe nagrody – w tym 5 godzin obsługi prawnej ze strony Kancelarii JWMS. JWMS reprezentowane na wydarzeniu będzie przez wspólnika – radcę prawnego Mateusza Staszka.